Czemu można czytać literaturę?

Bezustannie naukowcy w swych opiniach chcą dowieść, że czytanie literatury ma zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie czytającego, ale mają wpływ również na właściwą pracę mózgu.

harry potter kamień filozoficzny

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
moda

Autor: LA MARQUEUSE
Może to być Harry Potter kamień filozoficzny czy przykładowo literatura popularnonaukowa bez względu na treść osoby które czytają literaturę regularnie rozszerzają swe horyzonty. Dodatkowo uatrakcyjniają słownik i nabywają podstawową, ale i ekspercką wiedzę. Literatura w rodzaju przykładowo książki sto lat samotności potrafi nauczyć wrażliwości i badania wyższych uczuć. Literatura dostarcza mózgowi bodźce, które mechanicznie są zapamiętywane, a przy regularnym poznawaniu mogą być stosowane nawet przez całe życie. Z kolei Achaja czy różne nagłówki z działu fantastyki powodują, że czytający wprowadzony jest w światek, który potrzebuje rozbudowanej wyobraźni. Twierdzi się, że częste czytanie to gwarancja kodowania i przetwarzania wiadomości, a przede wszystkim ich zapamiętywania – (poznaj więcej).

okulary
Analizowana książka to nie tylko trening pamięci, ale również motywacja do podjęcia dużej aktywności. Jest udowodnione, że czytanie sprawia, że czytelnik chętniej uprawia dyscyplinom sportowym czy podejmuje działania społeczne. Innym powodem, dla którego warto czytać jest to, że czytanie ma oddziaływanie lecznicze. Czytany w spokoju i skoncentrowaniu Harry potter kamień filozoficzny może stać się odskocznią od stresu czy innych problemów dnia codziennego. Książka to skarbnica informacji, a w przypadku książek popularnonaukowych to narzędzie do nabywania czy kształtowania zdolności badawczego myślenia. Pazdro w swych książki uczy odbiorcę szybkiego łączenia faktów ich analizy, właściwie dobrane treści powodują, że można wyuczyć się przypuszczania skutków – .

Systematyczne czytanie nie tylko wzbogaca słownik, ale także uczy czytelnika empatii przykładowo sto lat samotności to literatura, która odsłania czytającego na nowe stany emocjonalne i uczucia. Książki każdego rodzaju mogą sprawić, iż osoba czytająca jest pewniejszy, dlatego też orientuje się w kilku tematach jej słownictwo jest bogatsze, co urozmaica np. rozmowę.