Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w obecnych latach jako impreza typowo komercyjna.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej zaczeło być uroczystością komercyjną. Koszty powiązane z tym zdarzeniem niejednokrotnie przewyższają wyliczenia rodziców. Kupno alby, sukienki komunijnej i wszelakich dodatków niezbędnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii oraz organizacja przyjęcia związana jest z dużymi wydatkami. Koszty powiązane z pierwszą komunią świętą zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dzieciątko, by móc przystąpić do owego sakramentu, koniecznie musi mieć różaniec, gromnicę oraz książeczkę do modlitwy.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Takie rzeczy wiążą się z kosztami około 60 zł. Od paru lat w kościołach katolickich dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w jednakowych szatach, jakimi są alby. Wcześniej każda z dziewczynek mogła być ubrana w sukienkę komunijną, a chłopacy w garnitury, co wiązało się z tym, że w czasie mszy była mała rewia mody. Alby i jednakowe sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym wyjściem, wszystkie mluchy wyglądają identycznie, nie ma bogactwa i niepotrzebnego strojenia się. Ale w wielu parafiach dyktuje się zamówienie alb i sukienek komunijnych w wybranej danej firmie, aby wszystkie były identyczne.

Wiąże się to z tym, że rodzice nie mają sposobności szukania tańszej opcji kupna. Średnio taki strój kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym należy doliczyć jeszcze buty, pelerynkę i ubranko na przebranie . U dziewczyn zazwyczaj są to sukienki, a dla chłopaków tradycyjnie garnitury. I tutaj również trzeba wyciągnąć z portfela blisko 200 zł.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w tym materiale tematy i chcesz zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat – kliknij tutaj (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/).

Rajtuzki, rękawiczki, torebeczka na różaniec i książeczkę, do tego wianek na głowę, wydaje się, że są to drobnostki, lecz one też kosztują. Każdy rodziciel chce, by ten dzień zachował się w pamięci jego pociechy.

Temu też urządzane są imprezy komunijne. Aby w maju można było robić przyjęcie komunijne, należy dokonać rezerwacji już sporo wcześniej, ponieważ na miesiąc przed uroczystością możemy już nic nie zorganizować. Przyjęcie komunijne to przeważnie obiad plus kawa i ciastko. Za 3-4 godziny uroczystego świętowania musimy zapłacić minumum 80 zł za gościa. Mnóstwo restauracji proponuje swym klientom tańszą wersję np. z własnymi ciastami. Prosząc na przyjęcie komunijne 20 gości zapłacimy za nich prawie 1600 zł (poznaj dodatkowe informacje na