Poziom obuwia a choroby – czyli jak kupować właściwe buty?

Kupienie dobrego obuwia wcale nie jest takie proste – właściwe buty dla dorosłych, buciki bądź kapcie dziecięce to wbrew pozorom ważne decyzje. Ich nieodpowiednie dobranie może skończyć się źle dla naszych stóp – haluksy to tylko jeden z wielu skutków. Przede wszystkim pamiętajmy, by kupując buty nie kierować się modą a komfortem. Zdrowie, komfort jest dużo ważniejsze niż wszelkie upodobania.

Nabywając obuwie dla dziecka musimy

buty wojskowe

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

pamiętać, że dziecko ma prawie płaską stopę. Kiedy dziecko rozpoczyna chodzić jego malutka stópka zmienia kształt i dopasowuje się do nowych ról. Dlatego konieczne jest też aby kapcie dziecięce było wygodne – bardzo fajne obuwie posiada w sprzedaży producent Befado – są one dostosowane nawet do najdelikatniejszych dziecięcych stóp (więcej: kapcie dziecięce Befado). Pilnuj by buty dla dwu-, trzyletniego dziecka były o 5-6 mm większe niż stopy a także by posiadały okrągłe noski. Odpowiednia jest cholewka zakrywająca kostkę. Najlepsze są buciki sznurowane. Buty powinny być dopasowane tak, by ułatwić swobodne poruszanie palcami i aby do środka dostawało się powietrze. Dobrych butów w zasadzie nie czuć na stopach. Pamiętaj, że powinny ochronić Cię przed uszkodzeniami oraz wyziębieniem w chłodne dni. Wyściółka musi wchłaniać wilgoć i umożliwiać stopie oddychać. Podeszwa zrobiona z giętkiego tworzywa amortyzuje wstrząsy.Panie, które zakładają wyjątkowe buty na wysokim obcasie, mogą się kiedyś stać klientkami ortopedów bądź podologów. To jedna z najgorszych mód. Ważne jest również, by noszenie obuwia na obcasach różnej wysokości i chodzenie bez butów po różnych powierzchniach. Tu również należy zaproponować wysokiej jakości obuwie marki Riko, które są zrobione z naturalnej skóry. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: zobacz ofertę butów Riko.

kapcie dla dzieci

Źródło: pixabay.com

Dbanie o siebie od najmłodszych lat może nas ochronić od haluksów czy też ostróg. Wszystkie zmiany związane z haluksami muszą być usuwane operacyjnie. Z kolei ostroga to wielki ból, który może powodować nawet niemożność chodzenia na pięcie. Leczenie polega na codziennej gimnastyce stóp i noszeniu wkładek odciążających pięty. Tylko w wyjątkowych sytuacjach robi się leczenie operacyjne. Jak widać komfortowe obuwie jest niezwykle ważne. Nie kosztuje nas to wiele – wystarczy mniej par butów lepszej jakości, które zagwarantują nam wygodę. Jakie to buty? Więcej szczegółów. Przy następnej szansie zakupu obuwia postaw na lepszą jakość a także zadbaj o stopy.