Ekspedient, czyli zawód dla osób z inwencją i równocześnie stale podążających za modą

Dziewczynki bawiące się w sklep i wcielające się tym samym w rolę ekspedientek, nawet nie przypuszczają, jaki to trudny i wymagający zawód. Nie każdy będzie za stoiskiem czuł się bardzo dobrze i nie każdy udzieli kupującym odpowiednich porad. Wystarczy przejść się po sklepach odzieżowych, aby sprawdzić fachowość obsługi. W wyniku takiego eksperymentu może okazać się, że doskonałych subiektów bywa bardzo mało. Załóżmy, że wchodzimy do sklepu, bo wcześniej na witrynie spostrzegliśmy wspaniałe botki na obcasie i liczymy na zakupy w ciepłej atmosferze.

buty

Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie współgrać zwłaszcza z kobiecymi plecaczkami, dlatego fachowcy od handlu powinni zadbać, aby na półkach albo ladach znalazł się duży ich wybór. Botki na obcasie, lub te bez, mają pasować zarówno do galanterii ze skóry, jak i do dopiero co zakupionej odświętnej kurtki. Klient będzie mile zaskoczony, jeśli usłyszy pytanie, jakie ubranie wkłada ochoczo i bardzo często. Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko dobór właściwej barwy, ale również jakość i rodzaj użytego materiału i atrakcyjny wygląd. Botki na obcasie będą wspaniale komponować się z przykrótką dżersejową sukienką lub skórkową miniówką i w ten sposób uwydatniać oryginalność naszego wyglądu . Wybór odpowiedniego ubrania staje się w tym przypadku najważniejszy i niektórzy oddadzą to zadanie styliście. Jedno jest pewne: krótka spódniczka lub szorty w pionowe pasy czy obcisłe legginsy optycznie wydłużą kończyny i dodadzą smukłości każdej sylwetce. Najlepsze gatunkowo botki na obcasie bywają wykonane ze skóry naturalnej, ale ich cena bywa nieporównywalnie wyższa od tych z skaju.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie (https://e-militaria.pl/), która dotyczy podobnej tematyki.

Gruby portfel niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy fachowy ekspedient śledzi na bieżąco nowości w prasie, ogląda filmy ze światowych pokazów mody, zna najnowsze trendy, ale i towary dostępne w okolicznych hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się modnie i tanio (sprawdź szczegóły).A w tym sezonie, oprócz tych konwencjonalnych wersji, dostępne są te bardziej udziwnione modele, w sam raz dla kobiet odważnych, wyznających zasadę: wystawnie i na ostro. Dostępne są pary w jednolitych, ale jaskrawych barwach lub w gepardzie kropki. Obcasy to szpilka albo mała lub większa koturna, która przywodzi na myśl obuwie noszone jeszcze w czasach Polski Ludowej.Jak widać, wybór jest wielki i w takiej sytuacji każdy kupujący odszuka coś dla siebie.