Tag Archive: ubrania

ubrania

Konfekcja osłonowa a konfekcja robocza – czym się różnią?

Dla większości osób konfekcja zabezpieczająca i konfekcja robocza jest to to samo. Niestety wymienne stosowanie owych dwóch pojęć jest pomyłką. Przepisy BHP zamieszczone w Kodeksie Pracy, przejrzyście określają jakie występują różnice pomiędzy tymi pojęciami.

Jaką odzież rozsądniej jest nabyć: rodzimych dostawców czy importowaną z Chin ?

Wytwórcy ubrań nie próżnują. Konkurencja w branży jest ogromna, więc rywalizują pomiędzy sobą o klientów. Każda zmiana pory roku jest okazją do przedstawienia aktualnych kolekcji. Za każdym razem proces sprzedaży i wytworzenia jest podobna: wytwórca dostarcza nową partię produktów, potem przejmuje ją hurtownia, potem sprzedawcy detaliczni i w reszcie wpada do rąk nabywców. Jest w czym przebierać. Oprócz tego od kilku lat obserwujemy przypływ odzieży z Zachodu i Wschodu. Klienci stają w istocie przed trudnym wyborem. Czy jednak korzystniejj jest wybrać naszych wytwórców, czy lepiej jest sięgnąć po producentów z Chin?

Jeśli krytycznym okiem spojrzymy na swoje ubrania i zapewne większość z nich wyrzucimy

Warto pamiętać, że cała zawartość naszej garderoby niejako odzwierciedla to, jakiego rodzaju osobami jesteśmy. Jeśli mamy skłonności do tego, by być perfekcyjni, to z całą pewnością na naszych wieszakach istnieje porządek, a półki to miejsce, gdzie koszulki leżą równo złożone. Rzecz jasna nie brakuje wśród nas i takich osób, które wolą bałagan i chaos, w którym czują się całkiem dobrze, niemniej szafa w pierwszym rzędzie powinna być funkcjonalna, stąd też nie kwestie porządku są w niej najważniejsze, a sama zawartość.