Każde dziecko uwielbia rozrywkę, a my jako dorośli powinniśmy troszkę pomóc w tym, żeby zabawa była ciekawa i bezpieczna

Jak to zrobić, co zaproponować dziecku, żeby było radosne, a jednocześnie – co niezwykle ważne – w pełni bezpieczne? Najkorzystniejsze są do tego przeznaczone place zabaw, lecz jak je urządzić, by było jak najlepiej, dla dzieci, ale także dla rodziców?

Plac zabaw dla dzieci

Autor: jason wilson
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości podział na grupy wiekowe, który może ułatwić wyposażenie placu zabaw, jest właściwie umowne.

Czy analizowana tematyka bardzo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://demostenes.com.pl/jezyki/wloski/) pokrewne artykuły.

Zawsze powinniśmy odnosić się do konkretnych osobowości najmłodszych użytkowników, gdyż są tak naprawdę dzieci bardziej oraz w mniejszym stopniu aktywne, sprawniejsze fizycznie niż rówieśnicy, bardziej zainteresowane zabawami na myślenie niż sportem i tym podobne. Dzieci najmłodsze, czyli jedno-, dwu- i trzylatki najchętniej bawią się w piaskownicy. W upalne dni przyda się też niewielki nadmuchiwany basen ogrodowy. Do tego plastikowe wiaderka oraz łopatki i inne obowiązkowe przedmioty do piaskownicy, typu grabki, foremki i taczki. Przydatna będzie też mała plastikowa zjeżdżalnia – sprawdź więcej na stronie.

Dzieciakom trzy-pięcioletnim potrzeba więcej ruchu, korzystnie więc zapewnić huśtawkę. Przyda się też domek lub wigwam (płócienny może być też z tworzywa sztucznego), w którym dzieci będą mogły się schować. Tego typu wyposażenie musi wystarczyć też sześcio- czy siedmiolatkom, 8 i 10-latki potrzebują większych wyzwań, gdyż preferują się wspinać, biegać, pokonywać przeszkody. Marzą na przykład o trampolinie, drewnianej chatce na drzewie lub na palach. Jak miejsca w ogrodzie jest dość dużo, powinniśmy kupić drewniany fort z pomostem, gdzie jest również domek, są schodki, lecz jednocześnie zjeżdżalnia i liny do wspinania się. Tego typu budowla będzie także atrakcyjna dla starszych dzieciaków, chociaż w miarę gdy będą rosły coraz mniejszą ilość czasu będą one przebywać w przydomowym ogrodzie, a więcej z rówieśnikami – przeczytaj więcej na stronie www.

Bawiące się dziecko

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W jakie wyposażenie placu zabaw zainwestować? Na pewno odpowiednie są zabawki plastikowe. Są niezbyt ciężkie, kolorowe, pomyślane specjalnie dla maluchów.http://www.angelka.pl/ (zobacz strona firmy Angelka Photography)Te zrobione z tworzywa lepszej jakości nie stracą swych walorów przez kilka sezonów, ale są droższe. Warto również zainwestować w urządzenia z drewna. Są bardzo przyjazne, gdyż zrobione są z materiału naturalnego, ładnie wpisującego się w otoczenie którym jest ogród. Z drewnianych elementów wykonuje się piaskownice, huśtawki, oraz konstrukcje zwane popularnie fortami. Przed kupnem powinniśmy sprawdzić jakość wykonania, to oznacza, że wszystkie powierzchnie powinny być bardzo starannie wygładzone oraz zaimpregnowane, nie mogą posiadać spękań ani zadziorów.