Ubiór na święta dla mężczyzny nie musi być sztywny i konserwatywny. Sprawdź jakie mamy propozycje

To dość często jest problem dla mężczyzny – ubiór. Mówi się, że mężczyźni mają łatwiej niż panie, bo ubiorą garnitur, który pasuje prawie zawsze, zaś kobieta musi kombinować, co wybrać, aby było najbardziej właściwie. A weźmy taki okres świąteczny. Co to jest ubiór świąteczny, jaki jest najbardziej właściwy, jaki strój powinien wybrać mężczyzna?

czytaj więcej

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawdą jest, iż w okresie świątecznym zawsze trzeba prezentować elegancko. Takie konserwatywne zasady ubioru są dość uzasadnione, jak chodzi o ślub czy wyjście do teatru. W przypadku świąt bardziej od garnituru istotny komfort. W takim okresie przecież właściwie najczęściej się relaksujemy lub mamy spotkania z rodziną, więc powinniśmy czuć się jak najlepiej. Z drugiej strony być może każdego dnia musisz nosić garnitur garnitury wrocław, więc w święta marzysz o pewnej dozie luzu. Pamiętaj, możesz sobie na to pozwolić, ponieważ nie tylko garnitur przyczyni się do tego, iż będziesz się prezentował naprawdę wykwintnie. Chociaż więc twierdzi się, że kobieta od nadmiaru odzieży ma gorszą sytuację, to i odzież męska jest w stanie sprawić wiele problemów.

Co powiesz na tradycyjny zestaw koordynowany? To pomysł na korzystne połączenie odrobiny elegancji i luzu. W takim zestawie jest granatowa marynarka, biała koszula i wełniane spodnie. Jeśli chodzi o obuwie, to nie ma ustalonych norm, ponieważ mogą być one czarne, lecz także brązowe czy wiśniowe. W takim stroju zawsze będziesz się prezentować niezwykle gustownie. Co więcej, to bardzo ciekawa oferta dla osób, które po raz pierwszy idą na kolację do określonego miejsca, na przykład może to być kolacja z przyszłymi teściami. Świetną propozycją jest też nieformalna marynarka. Ten ubiór sprawi, iż będziesz wyglądał elegancko, lecz jednocześnie nie będziesz zmuszony ubierać tradycyjnej marynarki – więcej szczegółów.

Takie bowiem kroje wielu osobom wydają się po prostu nudne. Wybierz coś nieoczywistego, przykładowo oryginalną tkaninę, co pozwoli zachować smak klasyki, ale i przemycić trochę niekonwencjonalnego stylu. Koszula dobierz białą, zaś możesz pomyśleć o różnych dodatkach, jak mniej oficjalne krawaty. A co najbardziej istotne pamiętaj, że nie jesteś skazany na jeden dopuszczalny strój, tak więc możesz eksperymentować, oczywiście w granicach rozsądku, jaką definiuje uroczystość tych świątecznych dni. Nie wybieraj się w drugą stronę, bo możesz stać się zbyt ekstrawagancki, co akurat w zupełności nie będzie pasować do okoliczności.