My się zimy nie obawiamy… do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej odpowiednio? To nie taka beznadziejna pora roku, należy tylko dobrze do tego podejść

My się zimy nie obawiamy…najczęściej w okresie letnim. Tak można mówić, gdy jest cieplutko, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani bardzo swobodnie. Zima wydaje się wtedy dalekim koszmarem, któremu można pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie boimy, myślimy, gdyż wiemy, że nie ma możliwości, aby nam coś zrobiła. No ale co się odwlecze, to… I kiedy kończy się sierpień odczuwamy pierwsze podmuchy zbliżającego się koszmaru. We wrześniu może być jeszcze przyjemnie, ale w kolejnych miesiącach to już… no wiadomo.

kurtki na zimę

Wydobywamy z szafy konieczną broń w boju z nadciągającym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: kurtki zimowe), szalik, rękurtki zimowepkę, sięgamy po konkretne obuwie… I zaczynamy tak chodzić, starać się zaadoptować do nowych okoliczności, jakie przecież co roku są jakby nowe, chociaż dobrze poznane. Ciężko się bowiem zaadoptować do tego typu zmian temperatury, jeszcze w sumie niedawno narzekaliśmy na upał, obecnie robi się coraz zimniej. No ale zima nie jest wcale mroźna i śnieżna, jest za to wietrzna i deszczowa, to akurat Ciebie nie cieszy, bo zima powinna być zimą, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.

Ale w sumie zdarzało się w historii, iż parę dni w okresie zimowym bardziej przypominało okres wiosenny niż zimę, czy chociażby okres jesienny, ale trwa to bardzo krótko, że ciężko potraktować taki „bonus” jako lekarstwo na zimową chorobę. Wiele osób zamiast tych rewelacji czy jesiennej zimy, naprawdę już woli, by jak była zima to normalna zima.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie szycie garniturów wrocław, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Nie muszą nam doskwierać fale mrozów prosto z Syberii czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak okres zimowy to śnieg. Po prostu niektórzy są zdania, że jeśli zima będzie ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub pozostałe pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś ryzyko, ale nie zawsze występuje bezpośredni związek między takimi anomaliami.

zima

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba również przyznać, iż chociaż wiele osób nienawidzi zimy, to marzy, ażeby chociaż święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Dlaczego tak właśnie jest? Zapewne z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w których te święta zawsze są pełne śniegu. Popatrzmy choćby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowe kino w naszych świątecznych domach. Oczywiście, jest tam śnieg, jest zima z prawdziwego zdarzenia, co prawda, nie ma Kevina rodziny, lecz aura jest tak wyśmienita, że da się to zrozumieć. No więc jak zima to strach, lecz białe święta już tak. Chyba trochę nie wiemy, czego tak faktycznie pragniemy.