Jak musimy wybierać pasek męski i o czym należy wtedy pamiętać?

Pasek do jeansów to drobiazg, który często jest wyznacznikiem naszej wiedzy o aktualnej modzie. Odpowiednio dobrany świadczy dobrze o guście właściciela, w przeciwnej okoliczności mógłby być uznany za wpadkę.

buty piłkarskie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór w sklepach jest duży, paski mogą być wykonywane z wielu różnych surowców, mają różne kolory i wielokrotnie dodatkowe ozdoby, nie bez znaczenia jest również kolor i rozmiar klamry.
Jeśli ciekawią Cię paski męskie i chcesz zakupić jeden z nich w podarunku dla swego najdroższego faceta, powinnaś wiedzieć, żeby zakupić produkt w odpowiednim stylu. Pasek do spodni garniturowych powinien realizować minimalnie 2 zasady: odpowiadać kolorem i surowcem do butów i innych uzupełnień. Skórzany pasek do spodni garniturowych musi posiadać stonowany odcień – w tym przypadku najwyższa będzie czerń albo ciemny brąz. Sprzączka powinna zostać dyskretna, a jej odcień (srebro lub mosiądz) musi pasować do spinek do mankietów oraz zegarka. Dzięki temu pełny strój będzie do siebie pasować, a my unikniemy modowej wpadki.
O stylizacji rodzaju „smart-casual” można mówić, kiedy poszukujemy perfekcyjnego rozwiązania między stylem oficjalnym, a luźniejszym.obejrzyj stronę (hiperłącze do strony)Zanim więc zabierzemy się do kupowania, zastanówmy się, do czego zamierzamy nosić nowy pasek, żeby znaleźć taki, jaki będzie spełniał nasze wymagania. Poza tym zakładając pasek ani razu nie stosuj innych kolorów do niego oraz do obuwia. Poza tym długość paska to jego fundamentalny współczynnik, podobnie ważny jak materiał czy barwa.

Wymiar musi być właściwy – zbyt ciasno zapinany pasek uwypukla bardziej widoczny brzuch, wygląda nieładnie, a do tego jest po prostu kłopotliwy. Duża część wersji pasków ma nieparzystą liczbę dziurek, musisz wybrać taki, aby zmieścić się na znajdującą się na środku dziurkę.