Jakiego rodzaju obuwie sąwłaściwe w trakcie jazdy na desce?

Zapewne każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest odpowiednie dostosowanie obuwia. Jest to ważne nie tylko w sytuacji butów, które zakładamy na co dzień, ale przede wszystkim tych, które mamy na nogach, kiedy trenujemy wszelkiego rodzaju sporty. Właściwie dostosowane obuwie jest bardzo istotne głównie, kiedy uprawiamy skateboard. Właściwie dobrane buty na deskę mogą nam zapewnić nie tylko lepszy komfort jazdy, ale w głównej mierze dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie różnego typu kontuzji. Warto więc przekonać się, jakimi atutami winno cechować się obuwie, jakie zakładamy na deskę.

skate

Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę powinny mieć w głównej mierze grubą podeszwę. Przykładem niech będą chociażby. Najlepiej, jeżeli są one oklejone i szyte równocześnie. Komfort w znacznym stopniu gwarantuje delikatna okładzina znajdująca się we wnętrzu buta.Niektórzy uważają, iż nie musimy mieć specjalnego obuwia na deskę. Niestety nie jest to prawda. Każdy, kto od lat jeździ na desce uważa, iż właściwe buty skate są konieczne! I wcale nie jest prawdą, że żeby kupić dobrze dopasowane buty tego typu trzeba przeznaczyć fortunę. Wystarczy zwrócić uwagę na bardzo popularne teraz na rynku buty Timberland, które obecnie dostępne są w bardzo korzystnej cenie, a równocześnie zapewniają znacznie lepszy komfort jazdy. Inwestycja w dobre buty Timberland powinna skutkować wieloletnim użytkowaniem!

Warto mieć na uwadze to, aby obuwie na deskę miało cholewkę wykonaną ze skóry albo też z zamszu. W przypadku wyściółki korzystniej jest dobrać tę zrobioną z materiału włókienniczego. Istotne jest także, aby wewnątrz znajdowała się miękka, wygodna wkładka.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie (http://www.wonia.pl/), którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

W butach skate doskonale sprawdza się także podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego. Trzeba zwracać uwagę również na to, czy przy obuwiu znajduje się niezbędny system pasków, mających na celu utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów powinien być gąbkowane.
Jeżeli będziemy mieć na uwadze najważniejsze kwestie, z całą pewnością wybierzemy obuwie, które będzie nam służyć przez bardzo długi czas. Istotny jest także fakt, że odpowiednio dobrane obuwie (dobre obuwie skate) na deskę zapewnia nam wygodę jazdy oraz bezpieczeństwo.