Wyposażenie myśliwego

Myślistwo, oprócz umiejętności i konsekwencji wymaga również wyposażenia. Każdy myśliwy powinien być wyposażony w stosowne akcesoria i ubranie myśliwskie, dzięki którym polowanie będzie skuteczne i bezpieczne.

Myśliwy powinien być przygotowany na każde warunki pogodowe i każde, nawet najcięższe warunki, które mogą spotkać go w lesie. Nie trzeba przecież nakreślać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po parogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy

klik

Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy stroju myśliwego są bardzo ważne w lesie.

Zakupów dobrze jest dokonywać w sklepach internetowych, biorąc pod uwagę bogaty wybór towaru. Jak dobrać stosowny strój? Z oczywistych względów, istotną rolę odgrywa jakość.

Aby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam bardzo ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Osoba zajmująca się łowiectwem spędza często nawet parę godzin w bezruchu czekając na zwierzynę, z tego powodu konieczna jest wodoszczelna i ciepła kurtka. Chroni w lesie przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie – na przykład tego typu: www – są uszyte z nieszeleszczących tkanin, o czym możemy często przeczytać na metce lub w opisie kurtki. Odzież myśliwska to nie tylko kurtka, lecz i wodoszczelne spodnie, sweter, polar myśliwski i obuwie. Pełniące istotną rolę, nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale też bezpieczeństwo.

W sklepach myśliwskich znajdziemy również koszule: w kratę, jednokolorowe i eleganckie które zapewne dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli warto dopasować krawat z łowieckimi motywami. Uniwersalnym dodatkiem może okazać się kamizelka – polarowa na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Sklepy sprowadzają nawet specjalne ubrania myśliwskie, odporne na działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie naturalnego zapachu ludzkiego. Dzięki temu myśliwy może podejść bliżej do zwierzęcia. Pamiętajmy, tylko odpowiednie wyposażenie myśliwskie pozwoli czuć się bezpiecznie i odczuwać maksymalną przyjemność z obcowania z naturą.