Schludny, zadbany mężczyzna

Nasz wygląd zewnętrzny to tak w życiu osobistym, jak i w miejscu pracy – kwestia niezwykle ważna.
Jak istotne to są sprawy, zaświadczyć może fakt, że korporacje nawet w swoich wewnętrznych ustaleniach takie regulacje jak: wypastowane buty czy schludne ubranie, wyraźnie podkreślają.

Może się tak zdarzyć, że złamanie postanowień regulaminu w dziedzinie ubioru, w najlepszym razie skończy się obcięciem gratyfikacji finansowych, a w najgorszym przypadku – przy ewidentnym niedbalstwie – nawet zwolnieniem pracownika.

Każda większa firma dużą uwagę przywiązuje do wizerunku pracownika, jednak jest to szczególnie ważne w zawodach zaufania publicznego, jak np.: radcy prawni, finansiści, lekarze czy sędziowie, choć nie wyobrażam sobie również osób pełniących takie funkcje jak senator, duchowny, czy wojskowy niedbających o obuwie czy też ubiór.

Jeśli chodzi o strój, jak zwykle nie powinniśmy przesadzać z dodatkami. No chyba że jest się młodzieńcem, któremu przypadkowe łamanie obyczajów najczęściej zostanie wybaczone, uznane za wyraz młodzieńczego zbuntowania. Natomiast podobny strój u dojrzałego mężczyzny, może być poczytany za objaw „kryzysu wieku średniego” i może narazić mężczyznę na komiczność. Możemy rzecz jasna spróbować pokazać swoją wyjątkowość lecz trzeba pamiętać, że jest to zawsze działanie ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com

Modny, zadbany mężczyzna, musi zwracać uwagę na szczegóły. Od mężczyzn dzisiaj oczekuje się szyku, ale powiedziawszy nie całkiem poważnie, z męską modą jest tak jak z męską urodą, powinna być niczym wiosenny wiatr, który jest prawie nie wyczuwalny, i unosi ze sobą delikatny zapach maciejki i mięty, natomiast źle, gdy przypomina wichurę i przygniata otoczenie.

Mówiąc o kwestiach tyczących się mody mężczyzn, najistotniejsze jest według mnie pojęcie „równowaga”. Ogólnie ujmując prawie wszystko jest do przyjęcia, wachlarz opcji jest naprawdę duży, byle nie przesadzać w żadną stronę. Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków męskich. Minęły już dawno czasy, gdy w palecie kosmetyków do higieny dla mężczyzn zadbany mężczyzna miał szare mydło oraz brzytwę.

Obecnie w sprzedaży możemy nabyć ogromną ilość kosmetyków pielęgnacyjnych , przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn, poczynając od kremów po goleniu, przez balsamy, nawet po kremy przeciwzmarszczkowe. Na pewno każdy z panów wybierze coś dla siebie.