Co kupić dla noworodka – niezbędne produkty

Przyjście na świat dziecka to cudowna wiadomość dla rodziców i bliskich. Wiele osób jeszcze zanim brzdąc się pojawi stara się skompletować najistotniejsze akcesoria, które będą niezbędne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeżeli zastanawiamy się jaki kupić przyszłym rodzicom prezent warto postawić na takie artykuły, które są uniwersalne i na pewno będą przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich produktów są rzecz jasna pieluszki dla niemowlaka. Powinny być zrobione z delikatnego, a jednocześnie chłonnego tworzywa.

Jeśli jesteś zdania, że omawiany artykuł okazał się być godny Twojego zainteresowania, to niewątpliwie warto zobaczyć tam (https://www.pralnia-warszawianka.pl/cennik) inne tego typu teksty!

Nowością na rynku pod tym względem są pieluszki bambusowe widoczne na stronie Fiorino. Wykonane są w 100% z włókna bambusowego, które posiada sporo zalet jeśli mowa o artykułach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki takie są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż popularna bawełna. Surowiec posiada też właściwości antybakteryjne, co jest szczególnie istotne w przypadku niemowlaków. Nie podrażnia skóry i może być stosowany również przy skórze alergicznej. Na dodatek pieluszki takie zapewniają właściwości termoregulacyjne – w lecie zapewniają przewiewność, w zimie natomiast utrzymują ciepło. Jest to zatem niezwykle praktyczne i przydatne rozwiązanie, dlatego jeśli myślimy nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców warto podarować pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem jest również zakup niezbędnych tekstyliów. Różnego typu miękkie kocyki bądź ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeżeli będą wyprodukowane z najlepszej bawełny i nie będą zawierały szkodliwych dla skóry dziecka substancji. Takie produkty są przeważnie kolorowe, posiadają motywy adekwatne dla chłopców i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemów z zakupieniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by zweryfikować producenta tekstyliów – jest to niezwykle ważne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, których skóra jest niezwykle wrażliwa, więc produkty muszą być jak najwyższej jakości. Sporo tanich tekstyliów pochodzi z Chin, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz postawić na rodzimych producentów (jak ręczniki dla dzieci Fiorino), przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze miesiące życia noworodka.