Bycie sobą a powodzenie w wielu życiowych sytuacjach. Niekiedy drobne kłamstwa są tolerowane, by zaprezentować swoje rzeczywiste zalety

Niby zawsze pragniemy być sobą, lecz nie zawsze jest to możliwe. Często jesteśmy zmuszeni wkładać różnorodne maski, w zależności od sytuacji być bardziej poważni albo w bardziej znacznym stopniu wyluzowani. Nawet skoro staramy się robić coś, żeby zawsze być sobą, to jednocześnie ciężko to zdobyć, gdyż niektóre sytuacje wymagają zachowania adekwatnego do zaistniałej sytuacji. Nie napawa to pozytywnym myśleniem ludzi, którzy cenią szczerość i naturalność ponad wszystko, lecz na tym właśnie polega życie.

buty

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com

To nawet nie możemy porównywać do dziedziny naturalności i szczerości, bo nawet jak pragniemy tak postępować, to często niektóre sytuacje wystawiają nas na ciężką próbę. Na przykład, idziemy na rozmowę kwalifikacyjną o pracę, na której nam zależy. Choć uwielbiamy chodzić w luźnych trampkach, to na taką rozmowę przywdziewamy modne buty męskie, by odpowiednio się komponowały ze strojem.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy wideofilmowanie kraków tego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe niepewności.

Wyglądamy idealnie, a na rozmowie perfekcyjnie odpowiadamy na każde z zadanych pytań. Szykowne buty dla mężczyzn:

Dopiero później zdajemy sobie sprawę, iż w większości sytuacji byliśmy zmuszeni trochę naginać jak jest rzeczywiście. I co z tego się bierze? Dostajemy taką pracę, poznajemy interesujących ludzi, nasze życie się przyjemnie układa. Ponadto, poznajemy ciekawą osobę, przy której możemy być sobą. Jaki jest z tego morał? Gdybyśmy przyszli na rozmowę w 100 procentach, jacy jesteśmy naprawdę, czyli ubrani dość swobodnie, w trampkach, to nawet nie dostalibyśmy szans poznać tej fajnej osoby. To tylko pokazuje, że czasami warto założyć maskę, tylko na moment, ażeby pójść do przodu. Nie znaczy to, że oszukujemy. Po prostu takie zachowanie jest konieczne, żeby nasze życie było bardziej żywe, by coś się w nim działo.

but

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy musi tak postępować, na tym w istocie polega ta cała tajemnica życia, iż jesteśmy w stanie być jednocześnie prawdomównym, szczerym i uczciwym człowiekiem, ale by ujawnić tego typu cechy niekiedy trzeba także pokazać się z innej strony. Tylko takie osoby osiągają to, czego naprawdę pragną. Nie są to żadne sztuczki, ale zwyczajne wyczucie ludzkiej natury i podejścia do życia. Nie obawiajmy się więc sytuacji, w której musimy trochę odpuścić. Jeśli będziemy spięci, trzymali się dokładnie swoich twardych zasad, to może być trudno nam się odnaleźć.