Idzie chłodniejszy czas, przygotuj się i uporządkuj szafę!

Każdy z nas chociaż dwa razy w roku gruntownie przegląda swoją garderobę. Pierwsze porządki są przeprowadzane na wiosnę, a druga część odbywa się wczesną jesienią. W obu przypadkach chodzi o to, by na półkach nie leżały ubrania, które i tak nie będą przez nas noszone, ponieważ nie pasują do okresu w roku.

klient

Autor: diva
Źródło: diva

4 edycja konkursu Fashion Designer Awards

Autor: Fashion Designer Awards
Źródło: Fashion Designer Awards
Mężczyźni w tym okresie modyfikują układ na półkach bliżej kładąc dłuższe spodnie, a rybaczki odsuwając w głąb szafy. Dla kobiet nierzadko stanowi to również pretekst do zakupów, ponieważ trzeba w końcu kompletować garderobę na nadchodzącą zimę zgodnie z panującymi obecnie trendami. Strój kąpielowy, pareo, lekkie sukienki, czy sandałki lądują teraz na dole szafy, żeby zrobić miejsce ciepłym swetrom, długim sukienkom i grubym rajstopom. W wypadku obu płci takie doroczne wietrzenie garderoby może stać się też pretekstem do pozbycia się niektórych ubrań przez oddanie ich komuś, lub odsprzedanie na garażowych wyprzedażach, bądź internetowych portalach. W taki sposób, lub odwiedzając galerie handlowe warto też kupić nowe letnie spódniczki, koszulki bez rękawków, kąpielówki, lub strój kąpielowy na nadchodzący sezon, ponieważ własnie w tym okresie w sklepach są największe wyprzedaże! Jasnym jest, że jesienią raczej myślimy o kupnie swetra, niż lekkich ubrań, lecz naprawdę takie zakupy stwarzają niepowtarzalną szansę do przyoszczędzenia paru groszy na zakupach. Najczęściej trzeba jednak się mocno spieszyć, bo mnóstwo osób wręcz czeka na jesienne wyprzedaże w ulubionych sieciówkach. Rzecz jasna o tej porze roku najistotniejsze jest odkopanie i odświeżenie zimowych płaszczy i grubych szali, ale na dnie szafy można już przecież przygotować stroje na następny rok…

Klimat w naszym kraju zmienia się bardzo szybko i nawet w październiku mogliśmy jeszcze chodzić bez kurtek, ale zima prędzej czy później nadejdzie, więc musimy być gotowi na jej powitanie. Sroga, czy nie, wymaga od nas szczególnego ubioru, więc warto przygotować się wcześniej, a nie w panice szukać grubych kurtek gdy nadejdą pierwsze mrozy.