Kiedy dziecko chce być dorosłe

Rodzice małej córeczki, najczęściej mamusia, dziś czy jutro staną w obliczu zdania wypowiedzianego przez małą damę „mamusiu, tato, ja już chce być dorosła”. Zazwyczaj taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w w/w sytuacji stają przed kwestią co zrobić, aby ich Krysia poczuła się troszkę dorosła. Z pewnością mamę w takiej chwili z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a z drugiej strony nieco rozśmieszają tak kategoryczne słowa u tak niedużej osoby. Na pewno jednym ze sposobów w arsenale rodzica jest zlecenie córeczce jakiejś odpowiedzialnej roli w domu, którą dotąd wykonywała mamusia czy tata.

dziewczynka

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Zostaje jednakże – jak to u maluchów – sprawa symbolu. Takim symbolem, mogą być np. wspólny zakup pierwszego w życiu stanika. Dla młodej kobiety będzie to jednocześnie przygoda a dla mamy szansa uzupełnienia bielizny. Na rynku można nabyć wielką ilość biustonoszy dziecięcych, a więc zakupy z pewnością będą także dla mamusi okazją do próby nauki córki, w jaki sposób gustownie dobrać tak intymną część stroju jaką jest biustonosz biustonosze dziecięcy albo figi dziecięce (zerknij na przykładowe tu: biustonosze kąpielowe dziecięce), które to, czego oczywiście jest świadoma każda z dziewczynek i jej matka, trzeba odpowiednio do siebie dobrać tak, aby czuć się w swej bieliźnie jak w „drugiej skórze.

dzieci

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie moglibyśmy poczynić z synkiem, tzn. w odpowiednim dla chłopca czasie, (dość bliskim dziewczynkom w tym samym wieku) synek powinien również wybrać się po sprawunki ze swymi rodzicami i zadecydować, czy woli slipy czy może bokserki dziecięce. Być może to zabrzmieć zabawnie, ale tego rodzaju alternatywy kształtują w naszych dzieciach przyzwyczajenia estetyczne, które mogą im towarzyszyć w późniejszych latach. Dlatego, chociaż może wydają nam się takie zakupy mało istotne, warto poświęcić im chwilkę uwagi, żeby ci kiedyś lat dorośli już ludzie, potrafili dobrze i gustownie uzupełniać swoją garderobę.

Jak wszystkim wiadomo, dzieciaczkom tak samo jak osobom dorosłym winno się zapewnić sporo ruchu, szkolny w-f – chociaż konieczny – to za mało.

Pośród wielkiej gamy zajęć sportowych, które pomogą dbać o zdrowie fizyczne naszych dzieci jest pływanie. To sport dla wszystkich, rozwijający jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe ciała. Poza tym, tenże rodzaj aktywności fizycznej ma tę zaletę, iż nie przeciąża za bardzo stawów, i dlatego jest stosunkowo bezpieczny dla młodych ludzi, poza wszystkim dzieci to uwielbiają. By jednakże basen faktycznie był przyjemny, przydatne naszym maluchom będą ładne kąpielówki dziecięce – wygodne bokserki.

W sprzedaży można zakupić ogrom kąpielówek. Na pewno znajdą się odpowiednie, a pływanie na basenie da naszym dzieciom oprócz zdrowia wiele świetnej zabawy.