Dlaczego wygląd mężczyzny jest bardzo kluczowy? Czy to nie domena kobiet? Co powinniśmy przez to rozumieć?

Jak twierdzą psycholodzy społeczni, a szczególnie jeden z najbardziej znanych i popularnych – Robert Cialdini, lubimy zwłaszcza tych, którzy są atrakcyjni fizycznie i po prostu budzą nasze zainteresowanie. Cialdini wie w czym rzecz, od lat trudni się technikami wywierania wpływu społecznego, a jego publikacje sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więc należy wyciągnąć z tej lekcji? Nie, nie decydujmy się na operację plastyczne, jest prostszy sposób – ładnie wyglądać, znaczy się gustownie prezentować, czyli pomyślmy o odpowiednim ubraniu.

zegarek

Autor: jared leininger
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne i to w wielu okresach naszego życia. W sferze osobistej mamy bardziej znaczne szanse, że zainteresujemy płeć przeciwną, w sferze zaś zawodowej łatwiej będzie nam zdobyć klienta, ważnych kontrahentów, a też zachować właściwe relacje ze wspólnikami. W takim sensie najczęściej myślimy o kobietach, że kobieta powinna wspaniale wyglądać, ponieważ faceci bardziej kochają „oczami”. W taki sposób pierwsze wrażenie, właściwy ubiór, to zapewnienie, iż kobieta zainteresuje innych. Przykładowe produkty: zegarek na prezent

O mężczyznach zaś się mawia, że ważna jest ich osobowość, ton głosu, ich kultura i poczucie humoru. O wyglądzie mówi się, że jest istotny, ale nie najważniejszy. Wiadomo, że to nie do końca prawda, gdyż uroda mężczyzny nie jest tak określona jak kobiety, a więc trudno określić czy ktoś jest ładny czy jest brzydki, ponieważ tu bardziej jest istotne podejście do tego zagadnienia poszczególnych przedstawicielek płci pięknej. Mimo to, abstrahując od tego zagadnienia, nie ulega wątpliwości, że mężczyzna powinien być odpowiednio ubrany. Faceci zawsze byli, są i będą zdobywcami, raczej nic w tym zagadnieniu się nie zmieni. Więcej informacji uzyskasz na stronie:

zegarek

Autor: Matthew Hine
Źródło: http://www.flickr.com
O co w tym chodzi? Muszą oni ciągle udowadniać pozostałym, konkurentom, ale również najbliższej rodzinie, że potrafią coś zdobyć, o coś się troszczyć. Powinni ukazać, że trzymają rękę na pulsie i niestraszne im życiowe kryzysy. Odpowiedni ubiór wyszczególnia ten status. Jeśli myślimy o ubiorze nie powinniśmy także zapominać o właściwych dodatkach. Jeśli natomiast chodzi o dobrze ubranego mężczyznę to bez wątpienia markowe zegarki (zobacz: zegarki damskie promocje) męskie odgrywają tutaj niezwykle ważną rolę. Każdy mężczyzna prezentuje się lepiej, bardziej poważnie i solidnie, kiedy ma tego typu zegarek. Korzystnie o to zadbać i pamiętać o tej zależności. Jeśli nie znałeś jeszcze takiej zasady warto od teraz wprowadzić ją w życie.