Idzie wiosna – czas na zmiany

Wiosna i lato to pory roku, podczas których wielokrotnie ludzie decydują się na przemiany. Czasem są one poważniejsze, np. zmiana mieszkania, a nieraz nieduże. Najczęściej Panie chcące dostrzec na sobie jakąkolwiek metamorfozę decydują się na odmienną fryzurę. Krótsze obcięcie albo inny odcień włosów to w wielu przypadkach wybierane możliwości. Jakich środków używają fachowcy do realizowania tego rodzaju zabiegów?

Gdy chodzi o ścięcie włosów, styliści fryzur stosują degażówki, czyli nic innego jak nożyce z ostrzami w kształcie zębów. Wykorzystywane są we fryzjerstwie do przerzedzania włosów. Degażówki stosuje się do zmniejszania objętości włosów, cieniowania, strzyżenia punktowego. Żądają nie lada biegłości w użyciu, stąd nie są spotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy modele takich nożyc: jednostronnie ząbkowane (siekacze), symetrycznie ząbkowane i także jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie rozstawionych ząbkach z rozległymi odstępami. Informacje z .

Spec powinien po długości i gęstości włosów umieć ocenić którego wariantu w konkretnym przypadku użyje. Jeżeli chodzi o koloryzację, zazwyczaj aplikuje się Goldwell Colorance – różne serie, oznacza to krem do koloryzacji „ton w ton”. Jest ofiarowany dla ludzi, które chcą zmieniać odcień swoich włosów przy równoczesnej ich ochronie, a nie chcą używać rutynowej farby oksydacyjnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna także bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Ich własnością jest pozyskanie mocnego i stabilnego efektu kolorystycznego z równoległą konserwacją i osłoną włosa.

Skutek to subtelne odnowienie koloru na włosach farbowanych albo rozjaśnianych (nie trzeba oddawać włosów ponownemu farbowaniu – starczy pielęgnacyjna koloryzacja). Zastosowana jest w nich technika Color Balancing, która umożliwia najłagodniejszy sposób na wyrównanie koloru włosów na całej długości i końcówkach przy zabiegu barwienia odrostów. Niespotykanym pozytywem jest podobnie to, że farba nie mieści w sobie amoniaku.

Decydując się na zmiany w wyglądzie dobrze jest udać się do specjalisty, który w kazusie włosów dostosuje do postawy odpowiednią długość, zetnie je adekwatnie do konturu buzi.

Publikowany tekst bardzo Cię zainteresował? To zobacz też odmienne pomocne wskazówki, które posiadają ogromnie ważne informacje – pochłoną Cię całkiem.

Być może zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w przypadku koloryzacji krem goldwell colorance, jaki będzie pobocznie pielęgnował włosy oraz nie zniszczy ich struktury.