Dyskusja o dzisiejszej modzie. W jaki sposób to co damskie stało się podobnie męskie?

Bieg za stylem prowadzi niekiedy do kuriozalnych momentów. Sporo person w dzisiejszych czasach nie może się pogodzić z tym, że moda męska niebywale zniewieściała, a moda damska jest tak agresywna. A wszystko zaczęło się od subkultur. Skejci, skini i wszyscy pozostali starali się przełamywać granice. To oni wprowadzili wśród swoich uniwersalne ubrania, przez które zazwyczaj dziewczyny stają się podobne do chłopaków.

mężczyzna w jeansach

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Często nie da się bez sugestii ocenić czy owe rurki Lee są męskie czy dla kobiet. Choć może to nie całkiem dobry przykład, gdyż te spodnie są podobnie w wersjach dla grubszych. Jednak wtedy to mimo wszystko są rurki lee. Później przeniosło się to podobnie na koszule (koszula dżinsowa damska) oraz ogólnie do znaczącej części ubrań. Jeśli chodzi o koszule to można powiedzieć, że to ciężki temat – rurki lee mi pasują. Sporo mężczyzn, mimo wielu próśb swoich małżonek nawet nie chce się zbliżać do tego typu asortymentu. Koszula zwykle ma odzwierciedlenie w przyszłości, gdyż często wraca się do klasyki. Oczywiście kilka kwiatowych koszul również weszło na stałe do życia miast, jednak wciąż nie jest to tak znane jak inne opcje. Podobnie trudno jest przy dodatkach. Mężczyźni coraz częściej dobierają je samodzielnie. I dzięki temu zdarzają się błędy w stylizacjach. Chociażby chusty lub fulary. Uważajmy szczególnie na te drugie, gdyż w większości przypadków są one błędnie tak opisywane. Uniwersalnym obuwiem stały się również rockowo-metalowe glany. Popularność zdobywały poprzez wiele lat i wiele wydarzeń. Z akcesoriów uniwersalny stał się również kapelusz. Zazwyczaj leży on podobnie dobrze na dziewczynie i chłopaku.

dżinsy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dużo kobiet podkradało kapelusze swoim facetom, a oni już go im ofiarują. Oczywiście te z rondem są zarezerwowane tylko dla pań, jednak nie w tym wypadku o nich mowa. Podobnie okulary są całkowicie obojętne. Nawet częściej wyglądają one tak samo dobrze dla całej familii – . Tu ważny jedynie jest tylko rozmiar i typ. Są one koniecznym letnim akcesorium dla każdego. Miejmy na uwadze, by wszystkie części nam się dograły. Może wygląda to kobieco, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy w jaki sposób dobierać stroje do siebie i swojej sylwetki.