Świat mody to dosyć grząski temat

Kim jest modna kobieta? Jak można ją zdefiniować? Czy jest to persona, która goni za nowinkami mody czy wręcz przeciwnie, ma swój styl i nie sugeruje się zdaniem innych. Trudno powiedzieć, bo tym samym już wybiegamy dalej i z pojęcia stylu przenosimy się do kategorii odwagi…

Czy wobec tego stylowa pani powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z różnych modowych porozumień?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jasna, ponieważ z jednej strony mamy modelki zawodowe, które odziane są w przedziwne stroje. Jest to na czasie i rewolucyjne, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

przeciętna kobieta w takiej kreacji chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już spotykamy tego typu stroje na galach gwiazd, przykładowo, podczas rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej natomiast strony mamy bardzo wiele pań, dziewczyn, które ubierają się modnie, kolorowo, we własnym stylu, lecz wszystko to jest w normach określonej kulturowej normy. Pojmujemy przez to modę w zgodzie z aktualnymi trendami, również w zgodzie z filozofią dobrego dzisiejszego, promowanego przez media, stroju.

Wciągający materiał? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące kwestie przeczytasz również we wpisie (http://atgroup.com.pl/), który jest tu!

Mamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (modne polo dla kobiety), modne sweterki czy długie swetry damskie… (trendy swetry długie damskie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktaturę stonowanych politycznie twórców mody, którzy oferują jak ów człek powinien się prezentować, czy może zdecydować się na szaleństwo i odziać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał. Jeden, jak i drugi sposób ma własne minusy i plusy. Z jednej strony obserwujemy personę ubraną, jak setki innych, a co najistotniejsze ta persona twierdzi, iż jest modna i oryginalna.

A taka prawda, że wygląda się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z innej strony mamy osobę, jaka wyszukuje dla siebie niecodzienne ubrania, obmyśla kroje, ażeby być jak najbardziej oryginalna, lecz dochodzi do ściany, gdyż zdaje sobie sprawę, iż jeśli pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to musi zacząć szokować. A czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Niestety, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i miast zachwycać swoim krojem zostaniemy pośmiewiskiem. Taka granica odstrasza większą ilość kobiet, dlatego także pozostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.