Aktualnie mężczyzna także powinni o siebie dbać

W zasadzie w każdych czasach przywiązywano wagę do tego, czy dana osoba dba o siebie. Dotyczyło to zwłaszcza kobiet, na których wygląd zważano najbardziej. Niegdyś to kobiety miały być swego rodzaju ozdobą, pomimo mężczyzna w różnorodnych przypadkach też miał obowiązek zadbać o higienę i o wysoki poziom elegancji.

facet

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie o wiele większą uwagę zwraca się na wygląd panów. Patrzą na to zarówno kobiety, jak i na przykład potencjalni zatrudniający. Wymagany jest już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale także poczucie stylu i używanie różnorodnych kosmetyków. Można więc stwierdzić, że zadbany mężczyzna na dzień dzisiejszy potrzebuje większej ilości środków niż kiedyś. Rzecz jasna stałą zaletą jest zdolność odpowiedniego dopasowania wyglądu i stylu do sytuacji. Zadbany mężczyzna będzie więc prezentował się całkowicie inaczej na rozmowie kwalifikacyjnej niż przykładowo na ślubie.

Kosmetyki

Niektórzy ludzie twierdzą, że stosowanie przez panów wód perfumowanych czy pozostałych tego typu kosmetyków jest „niemęskie” i powinno być tylko domeną kobiet. Jest to oczywiście nieprawda.

Masz ochotę doszkolić się z tego interesującego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to instytut piękna i przejdź do następnej witryny.

Znajduje to odzwierciedlenie szczególnie we wrażeniach pań, które dużą uwagę zwracają na zapach mężczyzny. Oczywiście podstawą jest zatroszczenie się o higienę dla pozbycia się wszelkich przykrych zapachów. Właściwy dobór zapachu jest już dalszym stopniem wtajemniczenia. W tej kwestii nierzadko zdarza się, że mężczyźni proszą o pomoc swoje partnerki. Obecnie coraz częściej także bywa tak, że panowie wybierają typowo damskie kosmetyki, takie jak na przykład krem do twarzy czy także przezroczysty lakier do paznokci.

Moda

Mężczyzna u kosmetyczki

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Moda dla mężczyzn nie jest wprawdzie dziedziną tak rozbudowaną jak moda damska, jednak obejmuje bardzo szeroki wachlarz stylów i rozwiązań. Nie jest oczywiście obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie aktualnych trendów w modzie i dostosowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak raz na jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie była przestarzała. Często zdarza się, że męska szafa jest niezwykle uboga, co zdecydowanie dobrze jest zmienić. Warto zainwestować chociażby w parę par obuwia na rozmaite okazje. Obuwie powinno być wysokiej jakości i jak najbardziej zadbane.