Puch jako jeden z najdoskonalszych produktów natury stosowany w tworzeniu kurtek puchowych.

Zimą najwięcej akceptujemy takie trendy, jakie nie przymuszają do wyboru: być trendy i zmarzniętym czy nie zważając na kreatorów, poddać się dyktatowi aury? Puchowa kurtka to rozstrzygnięcie owego kłopotu. Stylów, wzorów i barw puchówek jest tyle, iż znajdzie się coś na każdy gust. W naszym zimnym klimacie posiadanie tylko jedynej kurtki puchowej to obowiązek.

kurtki puchowe

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednak wyglądać jak kosmonauci, temu też sieciówki ścigają się w dopasowywaniu fasonów „puchówek” do obowiązujących obecnie wymogów. W ofercie mnóstwa marek znaleźć można modele wzorcowane militariami, zimowymi wzorami a głównie futuryzmem.

Nadal można mówić, że natura bywa najdoskonalszym pomysłodawcą i kreatorem. Jednym z najwspanialszych jej produktów jest niewątpliwie ptasie pióra, i też puch. Puch to niewątpliwie najskuteczniejszy twór chroniący przed zimnem, jaki jest dostępny na naszej planecie. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, jest niesamowicie lekki i wielce pakowny. Kurtki wymoszczone puchem z prostotą można zwinąć, aby zajmowały niezmiernie mało miejsca w walizce. Zanim zdecydujemy się na nabycie kurtki puchowej musimy przemyśleć kilka spraw. Znamienne jest to, by kurtka była wymoszczona jak największą masą puchu, ale nie piórek, które nie mają cech grzewczych, a do tego ważą więcej aniżeli puch.

Nie wiesz, co inny serwis wspomina o omawianym w naszym materiale zagadnieniu? Ten wpis z witryny wyjaśni Twoje zagwozdki.

Puch przeważnie używany w ubraniach i śpiworach jest mieszaniną puchu z gęsi i z kaczek z drobniutkimi piórkami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – nasze produkty

Najlepsze właściwości grzewcze posiada puch z gęsi, troszkę mniejsze puch kaczy, temu musimy zwrócić baczność na pochodzenie puchu, który znajduje się w towarze przez nas oglądanym. Puch nawet kiedy bywa mokry, nie traci swoich właściwości grzewczych, lecz może wydzielać nieprzyjemny zapach. Producenci odzieży turystycznej wykorzystują różnego typu wypełnienia sztuczne, które imitują cechy puchu. Materiały te mają więcej właściwości grzewczych niż powszechnie poliester, który znajdziemy w większej ilości tańszych wyrobów.