Niebawem nadejdzie letnia pora, więc najwyższy czas zrobić porządek w szafce na buty i nabyć nowe pary japonek i innych bucików na upały

W naszym mieszkaniu często gromadzimy szereg przedmiotów, których praktycznie już nie potrzebujemy. Wyżej rzeczona uwaga odnosi się również do par obuwia, które zalegają półki domowych szafek, a nawet poddasza czy pomieszczenia techniczne. Wiosna do dobra pora roku na generalne porządki, które możemy rozpocząć to sortowania naszych półbutów. Najprawdopodobniej część z nich możemy już wyrzucić, a wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć odpowiednią na daną okazję parę butów.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Sandały, jak na przykład sandały bartek, są najchętniej zakładanym obuwiem na lato. I nic w tym zaskakującego, bo w tego rodzaju butkach stopa się nie poci. Te buty możemy kupić w wersji dla strojniś, dla panów i dzieciaków. Na rynku są również dostępne wersje typowo sportowe i te przeznaczone na specjalne okazje. Połyskliwe sandały (sprawdź to) na szpilce można włożyć nawet zimową porą, np. na bal noworoczny.

Identyczne wymagania stawiane są powszednim klapkom. Zresztą nie w każdej sytuacji klapki muszą prezentować się typowo. Te bardziej gustowne bądź dziwaczne pary pozostają przedmiotem poszukiwań przeprowadzanych przez strojnisie. Wielbicielki najnowszych tendencji, aby nie pozostawać w tyle, oglądają żurnale z różnobarwnymi fotografiami. A komu bardziej zależy na dobrym samopoczuciu niż na eleganckim wyglądzie, zakupi klapki zdrowotne. Nawet jeżeli nie będą wkładane na codzienne spacery do sklepu, to na pewno można je nosić w mieszkalnym zaciszu.

sandały

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei obuwie domowe powinno spełniać odmienne kryteria. Na wiosnę warto zainwestować pieniądze w parę nowych pantofli. Po zimie niektóre z nich mogą nie wyglądać zbyt dobrze. Może nie wszyscy zwracają swoją uwagę na ten rodzaj obuwia i w jednej parze chodzą po mieszkaniu dopóty, dopóki jest to możliwe. Tymczasem po powrocie z biura założenie komfortowych trzewiczków powinno przynosić sporą ulgę, a ich wygląd nie powinien w żadnym razie narażać na szwank dobrego imienia gospodarzy.

Osobną kwestią jest zapytanie, czy wypada ubierać gości w kapcie i jakie kapcie dziecięce kupić dla dzieci. . Jeżeli odpowiemy twierdząco, to musimy poza tym kupić parę par pantofelków i to w różnych rozmiarach. Jak przekonują niektórzy, takie działanie jest mało higieniczne i może wprowadzić zaproszonych w zakłopotanie zwłaszcza wtedy, kiedy wśród oferowanych par nie znajdują dla siebie właściwego rozmiaru. Z kolei inni pamiętają o wyrażeniu puścić kogoś w skarpetkach i woleliby, aby goście nie mieli niechcianych skojarzeń. W takiej sytuacji znawcy historii i literatury na wszelki wypadek będą trzymali w szafce dodatkowe pary cichobiegów. Dodatkowe informacje – sprawdź na stronie