Chusty, czyli ozdabiające strój eleganckie dodatki

Bez względu od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są często pożądanymi dodatkami uzupełniającymi damski i nie tylko ubiór. Są to przeróżnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

Te i inne dodatki każdy strój czyniączarującym! Są wspaniałym uzupełnieniem wizerunku, podkreślają osobowość, rozweselają czarne kolory stroju nie tylko damy, lecz też pana ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, apaszki dodające szyku różnorodnie zawiązać na szyi, na głowie, a nawet zastosować jako pasek. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio 2 chusty – zapraszamy serdecznie – ze sobą wyczarować ładną kamizelkę (lub dość śmiałą bluzkę)! W handlu bardzo dużo tychże modnych dodatków.

W sieci możemy zasięgnąć wielką rzeszę rad o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być modną osobą czy kupując modny prezent dla przyjaciółki. Podobno w sezonie 2014 najmodniejsze kolory to pastele.

Szykowna pani powinna też kupić kilka sztuk apaszek, szali czy chustek kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modne w tym sezonie także będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tak zwaną szachownicę. Z tego wniosek, że modne znowu będą chusty typu arafatka. Nazwa tej chusty pochodzi od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego to preferowanym dodatkiem (także do munduru) była właśnie apaszka w w czarno – białe kwadraty, dość duża.

Można także łatwo zauważyć, iż dość popularne wyjątkowe chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio ludowe wzory, w żywych barwach. Najczęściej są to wzory łowickie albo też wzory wzięte z kultur regionów Beskidów. Każda modna Warszawianka jak kiedyś, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tej mody radowali by się nasi pradziadkowie i prababcie, rówieśnicy Wyspiańskiego.