Typowo męska czynność – golenie

Nie ma faceta bez rannego golenia. To przecież tak zwyczajne oraz częste zajęcie, że chciałoby się powiedzieć, iż istnieje jakiś porządek na tej ziemi. Konflikty wojenne zdarzają się coraz częściej, kataklizmy, zmiany klimatyczne oraz sporo innych niedobrych rzeczy, natomiast mężczyzna mimo to zawsze rano będzie spędzał czas w łazience przed umywalką, będzie się golił. To oczywiste, to pewnik tak jak dwa plus dwa.

maszynka do golenia

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, z wielu niezbędnych przedmiotów to właśnie golarki dla mężczyzn nie wychodzą z mody, gdyż jest to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Istnieją rzecz jasna mężczyźni, którzy tego nie potrzebują. Widać ich z daleka, a raczej widzimy ich bujny zarost. Przestali się golić jakiś czas temu, niektórzy dobre parę lat temu i nie narzekają . Można czasami usłyszeć różne teorie na ten temat, choć większość „brodziarzy” nie ma zamiaru dorabiać do tego jakiejś ideologii.

Po prostu, lubią brodę i już. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no może przed własną małżonką). Tacy osoby jednak też muszą mieć komfort zawodowy, to znaczy, szef ani regulamin miejsca zatrudnienia nie każe im być codziennie ogolonym i nosić garnitur, a tak właśnie często się zdarza. Dlatego też wielu mężczyzn najczęściej musi się dokładnie ogolić.

Co mają do wyboru. Coraz częściej używają maszynek elektrycznych. Najczęściej używane rodzaje to typ foliowy oraz typ rotacyjny. Typ foliowy polega na ruchach ostrzy w jednym wymiarze, od lewej strony do prawej. Nad nimi jest dosyć cienka siatka, która odkształca się na styku ze skórą. Tego typu maszynki mająróżną ilość głowic (często trzy), każda z nich niezależnie jest w stanie się odchylać. Tego typu rodzaj doskonale sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”. Tego typu golarka najlepiej nadaje się do golenia małych i średnich zarostów.

maszynka

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj – rotacyjny (nazywany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w największej liczbie przypadków), kręcą się one rotacyjnie, osłonięte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zmianie położenia, to panele na których są ostrza odpowiadają za reakcje na zaokrąglenia twarzy. To rzecz zdecydowanie dla ludzi, którym się nie śpieszy, ponieważ goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że przedłuża się cały proces golenia. Dobre są do zarostu średniej i długiej długości.

Co więcej, do łask wraca klasyczne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wiele osób uważa, iż jest to esencja golenia oraz chce wrócić do tego dawnego sposobu.

Jeśli w zamieszczonym tu wpisie nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam inny tego typu tekst.

Trzeba przyznać,że zainteresowanie jest duże, o czym świadczą świetne wyniki sprzedażowe choćby modelu merkur 37c.