Tag Archive: sport

sport

Kiedy dziecko chce być dorosłe

Opiekunowie małej dziewczynki, najczęściej mamusia, prędzej czy później staną w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamusiu, tatusiu, ja już chce być dorosła”. Zwykle taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w w/w położeniu stają przed kwestią jak sprawić, aby ich Małgosia poczuła się troszeczkę doroślej. Pewnie mamusię w tym momencie z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a jednocześnie troszkę bawią tak zdecydowane słowa u tak niedużej osoby. Na pewno jednym z pomysłów w arsenale rodziców jest zlecenie córce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotąd wykonywała mamusia czy tatuś.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnich latach razem ze wzrostem świadomości społeczeństwa dokonał się wielki zwrot ku zdrowemu trybowi życia, zaczynając od kuchni gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Standardowa polska kuchnia odmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, smażone potrawy zamieniliśmy na zdrowe potrawy, gotowane na parze warzywa, trendy jest nawet przygotowywanie domowego pieczywa.

Najciekawsze firmy obuwnicze na rynku. Co nie należy pominąć na zakupach w galeriach i e-sklepach

Wygląd jest istotny dla wszystkich niezależnie od rocznika lub płci. Zwłaszcza ludzie młodzi zwracają uwagę na wygląd i na klasę wykonania odzieży. Dla nich należycie dopasowany ubiór bywa uwypukleniem autonomii i wyjątkowości. W tej mierze młodzież ”szaleje” i może zaskakiwać swoimi inspiracjami. Obuwie sportowe jest nierozłącznym punktem obecnej mody. Ciekawostką jest, że znane trampki, które można znaleźć w wielu galeriach zostały stworzone dla koszykarzy już z początkiem dwudziestego wieku.