Tag Archive: sport

sport

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnim dwudziestoleciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się olbrzymi nawrót ku zdrowiu, zaczynając od żywienia gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia zmieniła się widocznie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na zdrowe sałaty, ugotowane na parze warzywa, trendy jest nawet przygotowywanie własnego chleba.

Kiedy dziecko chce być dorosłe

Opiekunowie małej dziewczynki, najczęściej mamusia, prędzej czy później staną w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamusiu, tatusiu, ja już chce być dorosła”. Zwykle taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w w/w położeniu stają przed kwestią jak sprawić, aby ich Małgosia poczuła się troszeczkę doroślej. Pewnie mamusię w tym momencie z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a jednocześnie troszkę bawią tak zdecydowane słowa u tak niedużej osoby. Na pewno jednym z pomysłów w arsenale rodziców jest zlecenie córce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotąd wykonywała mamusia czy tatuś.

Najciekawsze firmy obuwnicze na rynku. Co nie należy pominąć na zakupach w galeriach i e-sklepach

Wygląd jest istotny dla wszystkich niezależnie od rocznika lub płci. Zwłaszcza ludzie młodzi zwracają uwagę na wygląd i na klasę wykonania odzieży. Dla nich należycie dopasowany ubiór bywa uwypukleniem autonomii i wyjątkowości. W tej mierze młodzież ”szaleje” i może zaskakiwać swoimi inspiracjami. Obuwie sportowe jest nierozłącznym punktem obecnej mody. Ciekawostką jest, że znane trampki, które można znaleźć w wielu galeriach zostały stworzone dla koszykarzy już z początkiem dwudziestego wieku.