Tag Archive: sport

sport

Kiedy dziecko chce być dorosłe

Opiekunowie małej córeczki, najczęściej matka, dziś czy jutro staną w obliczu zdania wypowiedzianego przez młodą damę „mamo, tato, ja już chce być dorosła”. Zwykle takowa deklaracja jest wygłaszana przez 8 czy 9 latkę. Opiekunowie w takiej sytuacji stają przed wyborem co zrobić, żeby ich Karolinka poczuła się troszeczkę doroślej. Z pewnością mamę w takiej chwili z jednej strony ogarnia wielkie wzruszenie, a jednocześnie troszkę bawią tak zdecydowane słowa u tak młodej osóbki. Na pewno jednym z pomysłów w arsenale rodziców jest powierzenie córce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotychczas wykonywała mama czy tata.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnim dwudziestoleciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się olbrzymi nawrót ku zdrowiu, zaczynając od żywienia gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia zmieniła się widocznie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na zdrowe sałaty, ugotowane na parze warzywa, trendy jest nawet przygotowywanie własnego chleba.

Najciekawsze firmy obuwnicze na rynku. Co nie należy pominąć na zakupach w galeriach i e-sklepach

Wygląd jest istotny dla wszystkich niezależnie od rocznika lub płci. Zwłaszcza ludzie młodzi zwracają uwagę na wygląd i na klasę wykonania odzieży. Dla nich należycie dopasowany ubiór bywa uwypukleniem autonomii i wyjątkowości. W tej mierze młodzież ”szaleje” i może zaskakiwać swoimi inspiracjami. Obuwie sportowe jest nierozłącznym punktem obecnej mody. Ciekawostką jest, że znane trampki, które można znaleźć w wielu galeriach zostały stworzone dla koszykarzy już z początkiem dwudziestego wieku.