Tag Archive: sport

sport

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnich latach z powodu wzrostu świadomości społeczeństw dokonał się duży zwrot ku dbaniu o zdrowie, począwszy od żywienia gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia odmieniła się widocznie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zastąpiły zdrowe sałaty, przyrządzane nad parą chude mięsa, trendy jest nawet pieczenie domowego chleba.

Najciekawsze firmy obuwnicze na rynku. Co nie należy pominąć na zakupach w galeriach i e-sklepach

Wygląd jest ważny dla wszystkich niezależnie od rocznika czy płci. Zwłaszcza nastolatki zwracają uwagę na styl i na jakość wykończenia ubioru. Dla nich starannie dopasowany ubiór bywa uwypukleniem niezależności i wyjątkowości. W tej mierze młodzież „wariuje” i może zaskoczyć swoimi pomysłami. Obuwie sportowe jest nierozerwalnym punktem obecnej mody. Ciekawostką jest, iż słynne trampki, jakie można spotkać w wielu galeriach zostały zaprojektowane dla koszykarzy już z początkiem ubiegłego wieku.

Kiedy dziecko chce być dorosłe

Rodzice małej dziewczynki, najczęściej mama, prędzej czy później staną w obliczu zdania wypowiedzianego przez młodą damę „mamo, tatusiu, ja już chcę być dorosłą”. Zazwyczaj takowa deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w w/w położeniu stają przed wyborem jak sprawić, żeby ich Karolinka poczuła się troszeczkę dorosła. Z pewnością mamusię w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a jednocześnie troszeczkę śmieszą tak kategoryczne słowa u tak młodej osoby. Z pewnością jednym ze sposobów w arsenale rodziców jest zlecenie dziecku jakiejś odpowiedzialnej roli w domu, którą dotychczas wykonywał ktoś z dorosłych.