Tag Archive: sport

sport

Najciekawsze firmy obuwnicze na rynku. Co nie należy pominąć na zakupach w galeriach i e-sklepach

Wizerunek jest ważny dla wszystkich niezależnie od wieku czy płci. Zwłaszcza nastolatki zwracają uwagę na wygląd i na jakość wykończenia odzieży. Dla nich starannie dopasowany strój bywa uwypukleniem niezależności i wyjątkowości. W tej mierze młodzież „wariuje” i potrafi zaskoczyć swoimi inspiracjami. Obuwie sportowe jest nierozerwalnym punktem teraźniejszej mody. Ciekawostką jest, iż znane trampki, które możemy spotkać w wielu sklepach zostały zaprojektowane dla koszykarzy już z początkiem dwudziestego wieku.

Kiedy dziecko chce być dorosłe

Opiekunowie małej córki, najczęściej matka, dzisiaj czy jutro staną w obliczu zdania wygłoszonego przez małą damę „mamusiu, tatusiu, ja już chce być dorosła”. Zwykle takowe oświadczenie jest wygłaszane przez ośmio czy dziewięciolatkę. Opiekunowie w takim przypadku stają przed kwestią jak sprawić, by ich Zosia poczuła się troszeczkę doroślej. Zapewne mamusię w tym momencie z jednej strony ściska wzruszenie za gardło, a z drugiej strony troszeczkę bawią tak kategoryczne słowa u tak małej dziewczynki. Na pewno jednym ze sposobów w arsenale rodziców jest powierzenie córce jakiejś odpowiedzialnej funkcji w mieszkaniu, którą dotychczas wykonywała mama czy tata.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnim dwudziestoleciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się olbrzymi nawrót ku zdrowiu, zaczynając od żywienia gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Tradycyjna polska kuchnia zmieniła się widocznie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na zdrowe sałaty, ugotowane na parze warzywa, trendy jest nawet przygotowywanie własnego chleba.