Jak dobrać obuwie, aby nasze nogi ”tryskały zdrowiem”? Czy dla najmłodszych i dorosłych można mieć takie same metody?

Tak już jest, że w pogoni za tym co modne wynajdujemy nienajlepsze buty dla naszych stóp. Często wiec zamiast kupić coś komfortowego fundujemy naszym stopom tortury. Konsekwencje noszenia niedopasowanych oraz niezdrowych dla stóp butów często są dosyć poważne, na przykład haluksy. Zapamiętaj więc, iż dbanie o stopy jest jakby inwestycją w przyszłość.

sklep z butami Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Choroby stóp przekładają się bezpośrednio na stan zdrowia pozostałych części ciała. Aby temu zapobiec powinno się nosić odpowiednie obuwie. Kupując buty miej na uwadze to, iż moda to tylko coś dodatkowego. Najważniejsze, by buty były wygodne i dobrane zgodnie z przeznaczeniem. Przy wyborze butów dla dorosłych i naszych pociech obowiązują troszkę inne zasady, gdyż stopa ciągle rośnie, zaś buty, jak i styl życia bezpośrednio na to wpływają. Specjalistycznym obuwiem będziesz w stanie wyprofilować stopę, a kiedy pojawią się oznaki zniekształcenia, możesz to szybko zauważyć.

Dziecko ma stopę jeszcze płaską, gdy jednak zaczyna chodzi to stopy się zmieniają, posiadają inny kształt i dopasowują się do odmiennych zadań. Buty dla dwu-, trzyletniego dziecka muszą być o kilka milimetrów luźne, mieć okrągłez noski, bo palce muszą mieć właściwą ilość miejsca.

Czy nasz tekst spodobał Ci się? Wejdź więc na naszą inną stronę – tam można zobaczyć tu (https://donzella.pl/pl/p/Body-welurowe-czerwone/754) następne świetne wątki.

Niezbędna jest cholewka, która zakrywa kostkę. Najbardziej się sprawdzają buty ze sznurówkami, nie nie opłaca się kupować półbutów, mogą bowiem zniekształcić stopę. W lecie świetne są sandały Clarks. W sandałach paski zapinają się nad stawem skokowym, z profilowaną podeszwą i wyrobioną piętą. Buty dla osób dorosłych muszą być dopasowane w ten sposób, by pozwolić na swobodne poruszanie palcami. Do wewnątrz powinno dopływać powietrze.

Najlepszych butów nie czuć na stopach. Muszą jednocześnie chronić przed urazami i wychłodzeniem w zimie. Wyściółka powinna pochłaniać wilgoć i dać stopie oddychać. W takiej sytuacji noga się nie poci, natomiast podeszwa elastyczna niweluje wstrząsy, zaś miękka cholewka nie będzie tamować krążenia krwi. Specjaliści sądzą, iż stopy pokazują stan całego organizmu. Od wieków do leczenia chorób wykorzystywano metodę miejscowego uciskania stóp. Dzisiaj, w nowych gabinetach oceniając stan stóp stosuje się komputery wyposażone w taką platformę, która służy do badania rozkładu ciężaru na podeszwy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,