Moda na wielokolorowe skarpetki – jedynie dla kobiet i dzieci?

Światowy trend wielokolorowych skarpet trwa już parę lat – przede wszystkim dzięki temu, iż jest to kolejna z metod na wyeksponowanie swej indywidualności. Brzmi śmiesznie?

kolorowe skarpetki garniturowe socktok

Autor: http://socktok.pl/
Źródło: http://socktok.pl/

Niekoniecznie.

Jeżeli masz chęć uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (https://e-militaria.pl/armytek_118) również takie informacje zawiera, więc kliknij tutaj, żeby je zgłębić.

Kolorowe skarpetki wybierane pod nastrój noszącego je czy mające zamierzenie wzbudzać pewnego typu kontrowersje na bank wybiją z tabunu bezbarwnych ludzi.

Paski, romby, kratka, kropki, flagi narodowe, panterka, motywy flory, motywy animalistyczne, a także motywy z artykułami spożywczymi to stanowczo trend kilku ostatnich sezonów. Wiele znanych sklepów sieciowych wpisało do swej kolekcji tego rodzaju skarpetki. W ostatnim czasie również widzi się w domach handlowych coraz częściej tak zwane skarpetki designerskie, mające nadrukowane albo wydziergane mini-reprodukcje dzieł malarskich czy rzeźb popularnych malarzy – noszenie skarpet z zegarami Dalego albo też z podobizną Mona Lisy da Vinciego nie jest niczym rzadkim.
Dla nieco mniej śmiałych osób styliści polecają, aby wpierw zacząć z jednokolorowymi, długimi skarpetkami – fluorescencyjnymi albo pastelowymi. Drugie z nich jedynie pod koniecznością trzymania się z daleka od tradycyjnej palety – pastelowa zieleń, błękit albo różowy są w porządku, wszelkie barwy beżowego i szarego – już nie.
Wydawać by się mogło, że nietypowe kolorowe skarpetki (wysokiej jakości skarpetki) to hicior przeznaczony jedynie do dziewczyn – ponadto będącym raczej w wieku nastoletnim – i dzieci – nic bardziej mylnego! Też mężczyźni poddali się temu nurtowi – nakładają barwne skarpetki zarówno do ciuchów casualowych, jak i do wyjściowych! Jeżeli

kolorowe skarpetki

Źródło: http://socktok.pl/

chce się sprawiać wrażenie modnego, kolorowe skarpetki męskie (sprawdź ofertęnależy dopasowywać przede wszystkim w jak najsilniejeszej opozycji kolorystycznej oraz/albo wzorzystej do garnituru bądź innego rodzaju wyjściowego ubioru, a do ciucha na co dzień – zazwyczaj pod kolor reszty dodatków, takich jak czapka albo szalik zimą, czy kapelusz w inne pory roku.

Odważniejsi mogą spróbować całkowicie wyłamać się z tego schematu i założyć kolorowe skarpetki męskie nie pasujące żadną miarą do niczego – na to moda i wizażyści również dali zielone światło.

Pamiętaj jednak, aby nie zapomnieć o tym, iż moda na wzorzyste i kolorowe skarpetki nie nie występuje z resztą wzorzystych stylizacji. Znaczy to mniej więcej tyle, iż jeśli zdecydujesz się na nałożenie barwnych skarpet lub skarpet w niezwyczajne wzory, reszta stroju powinna być w miarę stonowana – oczywiście, poza dodatkami.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,